Szczegóły oferty

Numer oferty:GB0006
Typ transakcji:wynajem
Typ inwestycji:lokal usługowy
Powierzchnia:266 m²
Miejscowość:Gdańsk
Ulica:Węglarska
Cena: 26,900 PLN netto
Kontakt:799-300-309
Email:banachbroker@gmail.com

Dwupoziomowy lokal u zbiegu ulic Szerokiej i Węglarskiej. Przy najbardziej uczęszczanym trakcie turystycznym biegnącym na Długi Targ od ulicy Rajskiej (proszę spojrzeć na film prezentujący potencjał ulicy Węglarskiej). Lokal dedykowany w szczególności branży gastronomicznej lub rozrywkowej. Przeznaczony do remontu i wykonania dowolnej aranżacji. Celem ułatwienia najemcy prowadzenia procesu inwestycyjnego właściciel lokalu zadbał na wstępie o szereg spraw formalno-prawnych (badania archeologiczne, pozwolenia, koncesje) oraz technicznych (konstrukcja, wentylacja).

Zespół kamienic, w którym znajduje się lokal, jest jednym z nielicznych jakie przetrwały działania wojenne? Historia zabudowy tego miejsca sięga połowy XIX stulecia. Ewoluowała ona od niezależnych kamienic do połączonych budynków. Swój obecny kształt zyskała dzięki osobie kupca Hugo Schulza, który po roku 1934 przystąpił do generalnego remontu i przebudowy obiektu w zespół kamienic.Wspomniane działania wojenne doprowadziły na szczęście do zachowania zabudowy w stosunkowo dobrym stanie. Nie wymagała odbudowy a jedynie uzupełnienia stolarki okiennej a w dalszych latach gruntownych prac elewacyjnych. Na przełomie 1945/1946 obiekt był już na nowo zasiedlony.

Na okoliczność ewentualnego wykorzystania przez najemcę ciekawej historii lokalizacji dysponujemy opracowaniami konserwatorskimi oraz materiałem graficznym do wyeksponowania w nowo zaaranżowanej przestrzeni. Dlaczego nie wykorzystać tego elementu w tworzeniu niepowtarzalnego klimatu miejsca?

Lokal dysponuje przestrzenią 76 m2 na poziomie parteru, z bezpośrednim wejściem z ulicy, i aż 190 m2 specjalnie pogłębionej i wzmocnionej konstrukcyjnie piwnicy. Wykonanie nowej komunikacji między poziomami (aktualna jest w innym miejscu i zamaskowana) sugeruje załączony do oferty rzut 3D. Nic nie stoi również na przeszkodzie aby i do poziomu -1 wykonać bezpośrednie wejście z chodnika. Możliwości jest wiele, tym bardziej, że ulica zostanie niebawem wyłączona z ruchu kołowego i przekształci się w ciąg pieszy na podobienstwo ulicy Piwnej. Daje to olbrzymie możliwości elastycznego kształtowania biznesu w perspektywie długoterminowej.

Kluczowe kwestie związane z preferowanymi w lokalu branżami zostały już rozwiązane. Mowa o stosownych uchwałach wspólnoty, koncesji na alkohol czy montażu nowych kanałów wentylacyjnych o odpowiedniej przepustowości. Pomyślano także o zabezpieczeniu miejsca pod jednostki zewnętrzne systemu klimatyzacji. Po stronie najemcy pozostają projekt aranżacji oraz właściwe prace budowlane.

Opiekun oferty:

Skontaktuj się