Połowa domu w Oliwie i piękny ogród (Gdańsk, Oliwa, Artura Grottgera, nr: GB0019)

Prezentacja 360°

 


Udogodnienia

 • taras
 • ogródek
 • piwnica
 • garaż/miejsce parkingowe

Szczegóły oferty

 • Powierzchnia [m²]: 255 m²
 • Cena 1m²: 5 294,12 zł
 • Cena: 1 350 000 zł
 • Liczba pokoi: 4
 • Piętro: parter
 • Rodzaj zabudowy: dom wolnostojący
 • Stan wykończenia: do zamieszkania
 • Okna: drewniane

Opis

Proponowany lokal mieszkalny stanowi nieco ponad połowę domu. Znajduje się na parterze, zajmuje powierzchnię 120m2 i przynależą do niego wszystkie pomieszczenia znajdujące się w przyziemiu (aż 135m2). Pierwsze piętro wraz z poddaszem stanowi zaś odrębny lokal. Większość z 1250m2 działki również przynależy do proponowanego lokalu (ogród oraz obszerna część parkingowa). Otrzymujemy zatem łącznie potężną przestrzeń w sercu Oliwy, blisko głównej osi biznesowej oraz kampusu uniwersyteckiego. Zatopioną w przepięknie skomponowanej zieleni.

Warto wspomnieć, iż dom został wybudowany w roku 1929 wg własnego projektu architekta, profesora i wykładowcy Politechniki Gdańskiej - Victora Remboldta. Przeznaczony został dla rodziny profesora. W przyziemiu znajdowały się pokoje dla służby a w największym pomieszczeniu wykonano schron dla 10 osób (ściany i strop są znacznie wzmocnione). Profesor Remboldt szczególną uwagę przywiązywał do jakości materiałów używanych do budowy. Efektem tego jest w doskonałym stanie zachowana modrzewiowa stolarka okienna i drzwiowa we wszystkich pomieszczeniach, dębowy parkiet w pokojach czy sztukateria z motywami roślinnymi na suficie w salonie. Współwłaścicielka domu jest z kolei autorką fresku z motywami aniołów nad wejściem do budynku. Zaprojektowała również kutą balustradę oraz ogród (do dzisiaj ozdobą jest piękny modrzew i jabłoń).

Na część parterową przypadają: 4 pokoje, przedpokój, kuchnia, łazienka, weranda oraz taras (aż 20m2).
Przyziemie, które z powodzeniem służyć może do prowadzenia działalności gospodarczej (i niegdyś służyło), składa się z: 4 pokoi, hallu, korytarza, kotłowni, toalety, chłodni, wspomnianego schronu oraz pomieszczenia pod werandą. Naprawdę spora przestrzeń. Nieco niższa oczywiście (2m) od części mieszkalnej na parterze (3.5m). Zarówno parter jak i przyziemnie posiadają niezależną komunikację.

Nieco o technikaliach...

Odrębne ogrzewanie gazowe z sieci miejskiej; odrębny nowoczesny piec z wolnostojącym bojlerem na wodę użytkową przystosowany do instalacji solarnej; odrębna instalacja CO wykonana w technologii miedzianej z grzejnikami konwektorowymi; kanalizacja miejska; odrębne wodomierze; przyłącze telekomunikacyjne w postaci światłowodu UPC; odrębne olicznikowanie ee.; do bramy wjazdowej podciągnięte przewody do montażu układu automatyki; w ogrodzie rozprowadzona instalacja wodna z kranami do podlewania; altanka i wiaty mają doprowadzony prąd. Około 20 lat temu wykonano opaskę przeciwwilgociową fundamentów (odkrycie całych ław fundamentowych), nałożono smołę, papę i ponownie smołę. Kilka lat temu z kolei wykonano remont kapitalny dachu z wymianą niektórych krokwii oraz całości dachówki, rynien itd. Stolarka okienna oryginalna z drewna modrzewiowego w stanie idealnym (bez nieszczelności), okucia mosiężne.

Dom, a w nim proponowane mieszkanie z częściami przynależnymi, prezentuje wyjątkowy urok zarówno podczas słonecznego poranka (słońce w kuchni, łazience i jednym z pokoi) jak i całego popołudnia (oświetlona weranda i pokoje od ogrodu). Nie sposób oprzeć się wrażeniu oazy spokoju i zacisza, z którego w razie konieczności w ciągu kilku minut dojeżdżamy w bardziej gwarne części miasta. W bezpośrednim sąsiedztwie nieruchomości znajdują się sklepy spożywcze a 180m dalej przystanek tramwajowy.


Kontakt

Opiekun oferty


 


Marek Banach
Telefon: +48 799 300 309
Email: banachbroker@gmail.com

Wyślij wiadomość


Lokalizacja